IMG-LOGO
Haberler Ekonomi Beyaz Saray teşvik paketi değişikliği

Beyaz Saray teşvik paketi değişikliği

Beyaz Saray teşvik paketi değişikliği

Beyaz Saray, Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi'nin koronaviüs krizinden hasar gören ekonomiye yönelik teşvik paketinin bireysel önlemler kısmını geri çekme fikrinin ardından rota değiştirerek tekrar geniş kapsamlı bir teşvik paketinin sinyalini verdi.

Pelosi'nin Sözcüsü Drew Hamilton'a göre, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Nancy Pelosi'ye ABD Başkanı Donald Trump'ın kapsamlı bir teşvik paketi istediğini anlattığı 40 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bu esnada, "Nasıl bir teşvik paketi istediğimizi açıkça belirttik" diyen Beyaz Saray Sözcüsü Alyssa Farah, ardından gazetecilere sözlerini daha büyük bir teşvik paketine açık olunduğu şeklinde netleştirdi. Farah, demokratların 2.2 trilyon dolarlık planına yönelik muhalefeti de yineledi.

Volatil devam eden görüşmeler hisse senetlerini de volatil bir seyre yönlendirdi. Havayolu hisseleripotansiyel teşvik paketi haberleinin etkisinde dalgalandı. S&P 500 Endeksi,Salı günü Trump'ın görüşmeleri sonlandırması ile kaydettiği sert gerilemenin ardından Perşembe günkü işlemlerde yükseldi.

Piyasa Özeti

BirimSatış
Dolar18.1673
Euro18.0533
Sterlin21.4141
Ons$1759.87
Gram Altın1019.836
Çeyrek Altın1677.729
Cumhuriyet Altını3354.65
Ham Petrol$101.17

Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Kanada Doları, İsviçre Frangı, Sudi Arabistan Riyali, 100 Japon Yeni, Avusturalya Doları, Norveç Kronu, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, Kuveyt Dinarı, Rus Rublesi, Rumen Leyi, Katar Riyali, Pakistan Pupisi, Bulgar Levası, İran Riyali, Çin Yuanı, Kaç, TL, Yapar, Eder, Döviz Fiyatları, Güncel Döviz Kurları, forex, satış, exchange, currency, seviye.net, piyasa, haberler, döviz, altın fiyatları, demir fiyatları